Madonna di Campiglio: Luxus, který si můžete dovolit

Minulý týden jsme si udělali malou túru po severoitalských střediscích a co se týká lyžařských podmínek, vyhrála u nás trentinská střediska Madonna di Campiglio a Pinzolo. Někdy si říkáme, že straníme Trentinu, kde máme lyžování opravdu rádi, ale při lyžařském putování po více střediscích v Dolomitech se nám opět potvrdilo, že to není neopodstatněné.
Snow Park Ursus

Velkou zásluhu na tom má vždy příroda, především tím, jak je štědrá se svou sněhovou nadílkou. Stejně jako vloni to vysypala zase více na jihu, takže Madonna, přestože patří k těm nejjižnějším lyžařským oblastem Dolomit, má v současnosti více přírodního sněhu než severnější střediska v Jižním Tyrolsku. A to spolu s ideálními lyžařskými teplotami pár stupňů pod nulou, častým slunečním svitem a tradičně perfektní úpravou sjezdovek dokáže vykouzlit lyžařský ráj. 

Madonna di Campiglio se svými sousedními lyžařsky propojenými středisky Folgaridou - Marillevou a na druhé straně Pinzolem nabízí dohromady 150 poctivých lyžařských kilometrů, při jejichž projetí si opravdu nemusíte sundávat lyže (tedy kromě jízdy v kabinkových lanovkách). Samozřejmě, že pro pohodlné využití celé oblasti je nejlepší bydlet přímo v Madonně. Toto středisko je sice považované za jedno z těch dražších, ale jelikož jsou ceny v trentinských lyžařských oblastech celkově nižší než ve srovnatelných střediscích v Alpách, dovolená vás tady přijde nakonec levněji než jinde. 

Výběr strany je klíčový

Z Madony se dostnete pohodlně hned na tři přístupová místa na sjezdovky přímo z centra. Na jednu stranu vyjíždí lanovka do oblasti Cinque Laghi, kde najdou fajnšmekři parádní FIS sjezd 3-Tre, na který ve spodní části navazuje závodní trať Miramonti, na níž se díky osvětlení jezdí večerní slalom Světového poháru, ale také se tu provozuje večerní lyžování. Odtud přejedete kabinkou za čtvrt hodiny do sousedního Pinzola, kde si můžete vyzkoušet místních 50 kilometrů parádních sjezdovek včetně nové černé Tulot.

Druhá kabinka z centra Madonny vozí lyžaře do oblasti Pradalago, kde jsou jak pěkně ostré černé, tak i nádhernými lesy vedoucí široké červené a modré tratě, což platí i pro prvně jmenovanou oblast. Na protějších stráních, přímo pod typickými skalnatými vrcholky Dolomit Brenta, vyváží lanovka lyžaře na horu Spinale, odkud vede až dolů černá trať stejného jména, která patří svými parametry mezi vintage tratě v Alpách. Dnes máme raději široké a bezpečné carvingové pisty, které najdete všude v okolí, takže tuto Spinale si můžete sjet třeba jen jako vzpomínku na lyžařskou historii Madonny di Campiglio. Z Pradalaga i ze Spinale na lyžích sjedete do místa zvaného Fortini u horského průsmyku Campo Carlo Magno nad Madonnou, odkud můžete pokračovat buď na ledovec Grosté, nebo na protější stranu směrem ke střediskům Folgarida a Marilleva. Obzvláště Grosté si nemůže žádný návštěvník Madonny nechat ujít především kvůli nádhernému výhledu do okolí. Přehlédne odtud protější masiv Adamello, v jehož spodní části se nacházejí jmenované oblasti Cinque Laghi a Pradalago a vzdálenější Folgarida a Marilleva, jako na dlani odtud máte sjezdovky Pinzola, ale úchvatné jsou především okolní skalní věže masivu Dolomiti Brenta s vrcholy Cima Brenta a Cima Tossa a ledovcová krajina, po které se vinou mírnější modré a červené sjezdovky a také slavný snowpark Ursus. Z Grosté sjedete pohodlně soustavou propojených sjezdovek do Fortini, nebo přímo do centra Madonny.

Za den to zvládnete, týden je lepší

Pokud se ale finančně necítíte na samotné centrum, díky propojenosti celé oblasti je jednoduché najít si bydlení v okolních střediscích. Rodinné hotely a apartmá s příznivými cenami nabízí především Pinzolo, ale také Folgarida a Marilleva. 

Do Madonny si můžete zajet zalyžovat jednoduše třeba jen na jeden den, pokud jste v některém jiném středisku Trentina. Ve Val di Sole, ve vesnici Daolasa za Commezzadurou můžete nechat auto (ale je to také zastávka vlaku), a hned odtud vyjet lanovkou přímo na sjezdovky Folgaridy. Když si přivstanete, podaří se vám odtud za jeden den prokřižovat celou oblast včerně Pinzola a Grosté.

V celé oblasti je 118 sjezdovek, z nichž je 45 modrých, 37 červených a 18 černých, a to parádních. Tady si najdou své oblíbené sjezdovky jak výborní lyžaři, tak začátečníci a rodiče s dětmi. V únoru je tu hodně plno jako všude, ale věříme, že kdo hledá, i teď ještě nějaké volné místo najde.

Článek má tyto nálepky cestování itálie aktuální report
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit