Začíná MS v akrobatickém lyžování

Skicrossová legenda Tomáš Kraus i nejlepší česká boulařka Nikola Sudová budou společně s dalšími nadějnými reprezentanty českého akrobatického lyžování bojovat o medaile na právě začínajícím mistrovství světa v rakouském Kreischbergu.
freestyle.jpg

Nečekané komplikace řeší těsně před odjezdem do Rakouska nejlepší česká boulařka Nikola Sudová, která se teprve v pondělí vrátila z posledního podniku Světového poháru v americkém Deer Valley. „Vrátili jsme se v pondělí, jedeme ve středu, ale nepřišly lyže, což není dobré,“ odtušila. „Oni to asi vůbec nezadali do systému, takže ani nevíme, kde se nám to toulá. Ale kdyby to bylo v Evropě, asi už by to stihlo dorazit do Čech, takže nám lyže spíš zůstaly v Americe,“ konstatovala.

 

Boj o třetí medaili z mistrovství světa v kariéře ji čeká už v neděli a v pondělí, přesto neztrácí optimismus. „Samozřejmě jsou to komplikace, protože si budu muset někde v Rakousku nechat něco namontovat, což bude něco stát. Ale naštěstí nějaké další lyže mám, takže bez nich závod nepojedu,“ ujišťuje se smíchem. „Taky musím začít hledat druhou sadu oblečení, náhradní rukavice a podobně, protože v tom vaku samozřejmě nebyly jenom lyže,“ přiznává. Ani chybějící oblečení ale není nepřekonatelnou překážkou. „Já jsem na hadry takový hamounek, takže to mám dobré. Sice letos nemám sponzora na oblečení, ale loni jsem díky olympiádě měla kompletů víc, takže se to teď hodí,“ směje se. Jediným boulařem na startu bude v Kreischbergu Daniel Honzig.

 

Nepříjemnosti před začátkem mistrovství světa potkaly i aktuální skicrossovou jedničku Andreu Zemanovou. „Nastydnutí, klasická rýma, zvýšená teplota. Asi jsem nějak prochladla. Snad nepropukne něco horšího,“ doufá mladá lyžařka, která kvůli nemoci musela na poslední chvíli zrušit svou účast na úterní tiskové konferenci. „Nemoc člověku nikdy nepomůže, to je jasné. Ztratím pár dnů tréninku a nějaké síly, ale tím, že odjíždíme až za týden, tak věřím, že se vyležím a zase se do toho dostanu,“ vzkazuje bojovně z postele. Skicrossaři závodí v Kreischbergu až jako poslední, Andrea Zemanová by tak měla mít dostatek času na úplné vyléčení. Společně s ní budou český skicross reprezentovat také Nikol Kučerová, Tomáš Kraus a Jiří Čech.

 

V Kreischbergu nebudou chybět ani newstylové disciplíny. V nich bude závodit čtveřice Barbora Nováková, Šimon Bartík, Marek Skála a Robin Holub.

 

 

Článek má tyto nálepky sport skoky závody
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 14-1-2015
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
  • 5be4a5d70351a9ceb8348d0e96869e0d.JPG
  • FWT14_COURM_JBERNARD-1541_mh.jpg
  • downloader-php.jpeg
  • svindal-1.jpg
  • Screen Shot 2012-02-07 at 15.26.27.jpg
  • savognin.jpg
  • Kjus 7 Sphere
  • Start
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit