Dětské oblečení Reima je vítězem testu

V uplynulých dnech byly zveřejněny výsledky docela unikátního testu dětského oblečení, který probíhal během celé loňské zimy ve Švédsku. Provedl ho nezávislý švédský server bäst-i-test.se a jednalo se zřejmě o nejdelší a nejrozsáhlejší test dětského oblečení, jaký byl kdy proveden. Celkovým vítězem se stalo oblečení finské značky Reima, které je k dostání i v České republice.
Dětské oblečení Reima je vítězem testu nezávislého švédského serveru bäst-i-test.se

Testované oblečení po celou zimu nosily děti ze vybrané mateřské školky, které tráví většinu času venku pod širým nebem. Po sezoně pak byly funkčnost a stav oblečení hodnoceny rodiči, učiteli i samotnými dětmi. "Test ve školce I Ur och Skur je pravděpodobně tím nejtvrdším testem, které mohlo oblečení podstoupit, protože se nejedná jen o test trvanlivosti. Oblečení musí obstát za každého počasí, v mrazu, v silném větru, v dešti i ve sněhové břečce při hrátkách za oblevy," říká Kateřina Princová ze Ski a Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem dětského oblečení Reima pro Českou republiku.

Test byl zaměřen především na dětské zimní kombinézy. Celkem bylo testováno patnáct různých modelů (vždy nejméně 2 kusy od jednoho modelu) od dvanácti výrobců. Zvítězila, jak už bylo řečeno, kombinéza finské značky Reima, o níž bylo v oficiálním hodnocení testovaných výrobků uvedeno: "Overal ReimaTec+ se rozhodně vyplatí i přes vyšší pořizovací cenu. Jeho odolnost vůči větru i vodě je excelentní, a to i po praní v pračce. Materiál odpuzuje špínu a je velmi trvanlivý. Testované kombinézy jsou v dobrém stavu i poté, co si v nich děti celou zimu hrály venku. Jediným viditelným poškození bylo mírné odření reflexních prvků. Overal umožňuje svobodu pohybu, přestože rukávy mohou být trochu těsné. Zateplení i prodyšnost jsou velmi dobré."

Oblečení Reima si zejména ve Skandinávii získalo mezi rodiči velice dobré jméno a nejeden úspěch už slavilo právě v nezávislých testech. Kombinézy ReimaTec se například staly absolutním vítězem testu, který v sezóně 2010/11 pořádala Norská televize, časopis na ochranu práv spotřebitelů FORBRUKERRAPOERTEN a organizace GRØNN HVERDAG. Reima zde získala nejvyšší hodnocení jak ve vlastnostech materiálů, tak i pro absenci nebezpečných toxických látek v použitých materiálech. Úspěch zaznamenal ReimaTec v roce 2011 také v testu dětských kombinéz švédského časopisu Testfakta, který vycházel z exaktních dat naměřených v laboratoři. Testován byl tehdy například skutečný vodní sloupec, prodyšnost, oděruvzdornost nebo zateplení.

Společnost Reima byla založena roku 1944 ve Finsku. Specializuje se na dětské oblékání a patří k průkopníkům technického outdoor oblékání pro děti. V severských zemích je Reima lídrem na trhu dětského oblečení a úspěšně expanduje do dalších zemí. V roce 2007 dosáhla obratu cca 23 milionů eur. Téměř 80 procent produkce firmy Reima je exportováno, do České republiky se tato značka dováží od zimní sezóny 2009/2010.

Článek má tyto nálepky testy lyžařského vybavení pr móda
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Komerční prezentace / 19-2-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit