Záhrobská se vrátila, v Levi dojela na 13. místě

Šárka Záhrobská se poprvé po letní operaci hlavy postavila na start závodu Světového poháru. A ve slalomu ve finském Levi všechny pořádně zaskočila. Výborným výkonem si zajistila při svém prvním stratu zisk bodů ze Světového poháru za skvělé 13. místo. Mladá závodnice Martina Dubovská po bojovném výkonu skončila po prvním kole mezi světovou elitou na 49. místě.
Šárka Záhrobská při SP v Levi (2012).

Šárka Záhrobská si hned v prvním závodu pod novým trenérem Klausem Mayrhoferem z Rakouska připsala báječný výsledek. Ve slalomu Světového poháru ve finském Levi po výborných výkonech v obou kolech obsadila úžasné 13. místo. Sama česká reprezentantka si před závody nechtěla dávat žádné konkrétní cíle a vyhlašovala, že prvním dílčím cílem v sezoně je postup do druhého kola a tím pádem i umístění v elitní bodované třicítce. A to se Šárce podařilo hned v prvním závodě.

První kolo Záhrobská sjela v 10. nejrychlejším čase, což asi čekal málokdo. Na v prvním kole nejrychlejší Finku Tanju Poutianen ztrácela jen vteřinu a 12 setin a už při dojezdu do cíle byl na Šárčině tváři vidět široký úsměv – věděla, že se jí jízda vydařila. Ve druhém kole jela Šárka trošku více na jistotu – z jejího nasazení bylo patrné, že nechce vypadnout a chce si připsat body ze Světového poháru. A to se jí taky podařilo. V součtu obou kol obsadila celkové 13. místo a mohla se tak radovat ze zisku prvních „svěťákových“ bodů v sezoně 2012/2013.

Další cenné zkušenosti nasbírala ve finském Levi mladá reprezentantka Martina Dubovská. Po prvním kole ji patřilo nepostupové 49. sjemísto, ale ona to vzala velmi sportovně a se svým předvedeným výkonem mezi nejlepšími lyžařkami světa byla spokojená. „Byly to první závody v sezoně. Proto jsem spokojená a vím, že se ještě budu zlepšovat. Jízda ve vrchní části byla dobrá, pak jsem asi mohla více riskovat, ale už jsem cítila nohy. Jsem ráda, že jsem závod dokončila,“ zhodnotila svůj výkon sympatická sjezdařka Martina Dubovská.

(zdroj: Czech-ski.com/Zoom Agence)