Dvě stříbrné medaile na Mistrovství světa SKI&GOLF!

V Rakouském Zell am See/Kaprunu se o tomo víkendu (9.-12.5.2012) konalo již deváté Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF. Čeští reprezentanti přivezli domů celkem dvě stříbrné medaile. V kategorii žen získala stříbro Eva Koželuhová (loňská vítězka) a v nově zavedené kategorii MIX Pairs získali poprvé stříbro Eva Koželuhová společně s profesionálem Jiřím Jandou.
Na start letošního Mistrovství světa Ski & Golf se postavilo celkem 243 závodníků z 21 zemí. Mezi nimi také sportovní hvězdy jako lyžař Patrik Jaerbyn, skicrossař Tomáš Kraus nebo golfový profesionál a bývalý účastník European PGA Tour Švéd Henrik Nystrom. Vítězství a titul Mistra světa v kategorii lyžařských a golfových profesionálů tak získal právě loňský obhájce Patrik Jaerbyn před svým kolegou H. Nystromem. Celkem nasbíral v přepočtu 296,84 bodu a porazil dalších 20 účastníků v kategorii PRO. Třetí místo obsadil bývalý šampión v kombinaci ski&golf Švýcar Geri Berchtold. Čeští profesionálové Petr Kabát a Jiří Janda obsadili krásné 6. a 8. místo.

V kategorii týmů letos naši reprezentanti nedosáhli na medaili, ale přesto celkové 5. místo je skvělé. Český tým závodil ve složení Martin Beránek (kapitán), Jiří Janda, Petr Kabát, Jan Schovánek a Antonín Vajcík. Letos byla opravdu velmi silná  konkurence celkově 36 týmů z celého světa. Tradičně, už popáté zvítězil Team Kitzbühel i bez zraněného Bode Millera, 2. místo obsadil Team Kvitfjell a 3. místo patřilo GC Adamstal Rockwool z Rakouska.

Celkovými a absolutními vítězi WM SKI&GOLF 2012 se stali Bernard Neumayer (290,08 b., čas lyže 37,02; golf 69+73) a Nicola Wolfová (333,96 b., čas lyže 43,49; golf 78+82), oba z Rakouska.

Celkový výsledek ski&golf se získá následujícím způsobem: Závodník zajede jednokolový závod v obřím slalomu na čas, který se znásobí čtyřmi a k tomuto výsledku se připočítá výsledek golfu ve hře na rány (celkem 2 kola).

Mistrovství České republiky, které předchází světovému šampionátu, se koná tradičně ve Špindlerově Mlýně a Golf Resortu Kunětická Hora. Příští český šampionát bude v termínu 5. - 6. 4. 2013. Čeští vítězové v jednotlivých kategoriích reprezentují ČR na Mistrovství světa SKI&GOLF v Rakousku.

PRO: 1. Jaerbyn (Švédsko) 296,84 b. (obří slalom 34,46; golf 83+81), 2. Nystrom (Švédsko) 298,72 (39,93; 69+70), 3. Berchtold (Švýc.) 299,88 (37,22; 77+74),.....6. Kabát (CZE) 310,12 (39,03; 73+81), 8. Janda (CZE) 312,64 (41,41; 74+73).